ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA TANVALD

Aktuálně:

Závěrečná představení tanečníků a sborů

V měsíci červnu nás čekají tři závěrečná představení všech oborů a výstava prací našich mladých výtvarníků jako vrchol celoroční práce. 

Tanečním skupinám všech ročníků a poboček bude patřit jeviště městského kina Jas ve čtvrtek 8.6. v 17,30. Závěrečný koncert hudebního oboru se uskuteční v úterý 13.6. (upoutávka a plakát níže). Kombinované představení SLUNOVRAT, ve kterém se představí, tanečníci, sbory a kantorský doprovodný orchestr a pro který složil hudbu Petr Tomeš, uvedeme ve čtvrtek 22.6. v 18 hodin, rovněž v kině Jas. Výtvarníci vystaví svá díla v kině Jas od 7.6. do 31.8.

Zápis do ZUŠ Tanvald

Přijímání nových žáků do ZUŠ Tanvald jsme již tradičně naplánovali na třetí červnový týden 12. - 15. 6. 2023. Přijímáme žáky do všech oborů ZUŠ - hudebního (kontakt: 775 557 121), tanečního (775 557 112) a výtvarného (775 557 113). Přihláška ke stažení zde.

V hudebním oboru je možné se přihlásit na: klavír, zobc.flétnu, příčnou flétnu, sólový zpěv, housle, violoncello, klarinet, saxofon, trubku, pozoun, kytaru, elektr.kytaru, basovou kytaru, ukulele, banjo, akordeon či bicí nástroje. Rovněž se lze přihlásit do pěveckého sboru nebo v 5-6ti letech do přípravné hudební výchovy, kde si můžete svůj nástroj vybrat v průběhu roku. 

Závěrečný koncert hudebního oboru

V měsíci červnu nás čekají tři závěrečná představení všech oborů a výstava prací našich mladých výtvarníků jako vrchol celoroční práce. 

V městském kině Jas si budete moci poslechnout nejlepší sólisty a hudební uskupení v úterý 13.6. v 17,30. Tanečníkům bude patřit kinosál ve čtvrtek 8.6., upoutávka výše. Kombinované představení Slunovrat uvedeme ve čtvrtek 22.6. (plakát a info též výše). Výtvarníci vystaví svá díla v kině Jas od 7.6. do 31.8.

Jarní koncerty a akce ZUŠ v datech

V hlavní roli klavír - koncert v kině JAS, úterý 4.4. v 17,30

Žákovský koncert - úterý 18.4. v 17 h v sále ZUŠ

Zahájení THJ - vernisáž a vystoupení ZUŠ, pátek 28.4. v 18,30, kino JAS

Výjezd do Wittichenau - vystoupení ZUŠ v Německu, sobota 6.5.

Den matek Maják - vystoupení ZUŠ, středa 10.5. v 16 hodin

2. koncert THJ - vystoupení ZUŠ před koncertem, pátek 12.5. v 19h, kino JAS

Den matek v Desné - vystoupení ZUŠ v KD Sklář, neděle 14.5. ve 14 hodin

Žákovský koncert - středa 17.5. v 17 h v sále ZUŠ (změna času možná)

3. koncert THJ - vystoupení ZUŠ před koncertem, pátek 19.5. v 19h, kino JAS

Výročí zasazení lípy Olgy Havlové - vystoupení sborů, sobota 20.5. ve 14h, Příchovice, U Čápa

Večer filmových a muzikálových melodií - koncert v kině JAS, čtvrtek 25.5., v 17,30

Návštěva dětí z MŠ v ZUŠ - představení všech oborů pro nejmenší, úterý 30.5., prostory ZUŠ

4. koncert THJ - vystoupení učitelů ZUŠ před koncertem, pátek 2.6., 19h, kostel Šumburk

Závěrečné představení Tanečního oboru - kino JAS, čtvrtek 8.6.

Vystoupení v rámci Spanilé jízdy Járy Cimrmana - neděle 11.6., kostel Šumburk, 11 a 13h

Záverečný koncert Hudebního oboru - kino JAS, úterý 13.6.

Slunovrat - kombinované představení, kino JAS, čtvrtek 22.6. v 18 hodin

Pozvánka na filmový koncert

Večer filmových a muzikálových melodií, tak se jmenuje nový projekt naší Základní umělecké školy. Žáci hudebního a tanečního oddělení se zde představí přesně tak, jak si prostředí kina Jas žádá! V melodiích filmů a muzikálů stříbrného plátna! Ve čtvrtek 25.5. v dopoledních hodinách proběhnou dvě zkrácená představení pro žáky tanvaldských základních škol, večer   v 17,30 potom program plné velikosti pro rodiče a veřejnost. Srdečně vás zveme!

V hlavní roli klavír

Koncert V hlavní roli klavír byl určen především našim klavíristům. Klavír je nejvíce zastoupený nástroj na většině hudebních škol, ale ne všichni klavíristé mají možnost dostat se jako sólisté do velkého sálu. Tento večer byl tedy věnován jim, jak pro jejich sólová vystoupení, tak pro i komorní hru, kde je klavír členem souboru. V neposlední řadě patřil i žákům - klavíristům, kteří se ujali obtížné role doprovodného nástroje.

Koncert se konal v úterý 4.4. 2023 v kině Jas a naši mladí klavíristé a ostatní instrumentalisté na něm předvedli skvělé výkony. 

Soutěže ZUŠ

V  letošním roce Základní umělecké školy soutěžily v disciplíně komorní hry. Naši školu v soutěži reprezentoval jen jeden komorní soubor ve složení: Michaela Schořovská (příčná flétna), Adéla Vyskočilová (housle), Anna Dohelská (violoncello) a Magdalena Harcubová (klavír). Děvčata se svým programem z barokních skladeb vybojovala v okresním kole první a v krajském kole v České Lípě mezi velmi silnou konkurencí druhé místo. Gratulujeme!

Velké Vánoční představení ZUŠ jsme si užili společně s malými diváky z tanvaldských ZŠ 20.12. v dopoledních hodinách v kině JAS a večer pak společná snaha vyvrcholila velkým představením pro rodiče a veřejnost. 

Vystoupení bylo založeno na českých předvánočních a vánočních říkadlech, koledách a zvycích v podání žáků ZUŠ z řad dětí i studentů Akademie seniorů. Scénu připravilo výtvarné oddělení, některé kostýmy zapůjčilo divadlo ve Vysokém, učitelský orchestřík se postaral o doprovod tanečních a sborových částí. Za krásné fotografie děkujeme panu Antonínu Bělonožníkovi. Náhled ZDE. 

Záznam večerního představení naleznete ZDE.

Vánoční koncerty sborů

Naše ZUŠ a především paní učitelka Zuzana Schořovská vychovává celkem tři pěvecké sbory! Sbor nejmenších dětí Hlásky, ve kterém se děti od nejútlejšího věku učí hlasové hygieně a soustředěné práci, zato starší děti ve sboru Melodia procházejí již hlubší hlasovou průpravou a učí se koncentraci a zodpovědnosti za společný výkon. Třetí sbor SEN je složen ze studentů Akademie seniorů a jejich přátel a tam je společné zpívání nejen o poctivé práci ale především o radosti. Vánoční koncert sborů v kostele Velké Hamry proběhl v úterý 13.12. a povedené fotografie z koncertu z aparátu pana Mgr. Antonína Bělonožníka si můžete prohlédnout ZDE. S podobným programem naše sbory vystoupily také v šumburském kostele sv. Františka z Assisi v neděli před Vánoci. 

Žákovské koncerty a ostatní adventní vystoupení

První Žákovský koncert letošního školního roku se uskutečnil v koncertním sále ZUŠ ve čtvrtek 20. října. V celkem brzkém termínu, počítáno od začátku škol.roku, vystoupilo dokonce 19 žáků! Na listopadovém ve středu 16.11. bylo dokonce 22 čísel, především z našeho klavírního oddělení. Dva prosincové koncerty proběhly ve dvou dnech po sobě 14. a 15.12.

Adventní akce zahájili zpěváci, sbory a sax.soubor při rozsvícení stromu v Tanvaldě v sobotu 26.11.  V komornějším rozsahu pak děti zopakovaly svůj program v Desné u Riedlovy vily o den později, v neděli 27.11. 

V sobotu 3.12. vypravila ZUŠ své zástupce do partnerského německého Wittichenau a jiní žáci vyjeli ve čtvrtek 8.12.  potěšit seniory do DD ve Velkých Hamrech. Ve čtvrtek 22.12. se ZUŠ představila na tanvaldském Svařáku.

Měsícem říjnem začal druhý tříletý cyklus Akademie umění a kultury pro seniory

Slavnostní zahájení proběhlo ve středu 12. 10. 2022 v koncertním sále ZUŠ. Zahájení cyklu doprovodili v krátkém programu vybraní žáci ZUŠ.

Hudební nauky 2022_2023.pdf

Závěrečné představení ZUŠ v obrazech

Všichni žáci, kteří vystupovali na Závěrečném představení, zaslouží velký obdiv a dík. V ten náročný den podali svůj výkon na jevišti celkem 3x a pokaždé soustředěně, svědomitě a zodpovědně. Dvě dopolední představení byla věnována dětem ze ZŠ a to hlavní večerní široké veřejnosti. Děti zvládly jak svoji nervozitu před vystoupením, tak i náročné a dlouhé čekání v zákulisí. Věříme, že závěrečný aplaus diváků v zaplněném sále jim byl zaslouženou odměnou.

Prohlédněte si s námi nádhernou fotogalerii ze Závěrečného koncertu ZUŠ.

Fotografie pocházejí z fotoaparátu Mgr. Antonína Bělonožníka, místostarosty města Tanvald, kterému tímto moc děkujeme za spolupráci a podporu.

Rekonstrukce budovy ZUŠ v Komenského ulici

V pondělí 9.5. 2022 byla zahájena dlouho očekávaná rozsáhlá rekonstrukce budovy výtvarného a tanečního oboru, která by měla být dokončena v říjnu 2023. Došlo tedy ke kompletnímu vystěhování a přesunutí výuky. 

Taneční obor se nyní vyučuje v budově ZŠ Masarykova Tanvald, Výtvarný obor v budově Gymnázia Tanvald. Bližší informace sdělí paní učitelka Pavlína Dědková ( tel. 775 557 112 ) a Hana Prechtlová ( tel. 775 557 113 ). 

Další zajímavé události, akce a zajímavosti školního roku 2021/2022 najdete v sekci Události.

Některé ukázky tvorby našich žáků na YouTube:SVĚTOVÉ VÁNOCE ... aneb cesta do Betléma
Vánoční koncert pěveckých sborů Hlásky, Melodia a Sen
Dvě adventní písně

Třídní přehrávky ze školního roku 2020/2021 naleznete ZDE