ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA TANVALD

Aktuálně:

Krajská kola soutěže ZUŠ ukončena

Dovolte mi představit zde žáky, kteří se nejen probojovali až do krajského kola, ale také v něm úspěšně hájili barvy tanvaldské školy. Jsou to klavíristé: Barbora Vacková - 1. místo v krajském kole, Alisa Skorochod - 1. místo v krajském kole a Bohumil Žloutek - 2. místo v krajském kole.

I ve smyčcové soutěži zástupkyně naší školy zabodovaly! V obrovské konkurenci krajského kola s počtem 57mi  soutěžících žáků získaly houslistky Adéla a Edita Vyskočilovy ve svých kategoriích 1. místa a Miriam Demartini druhé, přičemž jí první uniklo jen o bod. 

Ve výtvarném oboru se v bronzovém pásmu krajské přehlídky umístily tyto naše žákyně: Karolína Kristková, Alisa Skorochod a Laura Luňáčková

Všem našim žákům gratulujeme a přejeme jim další úspěchy na jejich umělecké dráze!

Celkové výsledky jsou ZDE.

Večer pohádkových melodií

Do světa pohádek se necháme přenést v úterý 23. dubna v 17,30 opět v kinosále Jas. V podání sólistů i hudebních souborů zazní známé melodie v symbióze s promítáním na velkém plátně. Sestřih filmových ukázek má na starosti student tanvald. gymnázia a žák ZUŠ Jakub Hlubuček. V dopoledních hodinách téhož dne pozveme na představení žáky tanvaldských škol a školek.

Velikonoční melodram

Nejen soutěžemi žije umělecká škola a proto jsme pro vás nachystali hned dvě velmi lákavá jarní představení. Jedno z nich, které se týkalo především našich tanečnic, jsme uvedli v kině Jas 26. března. Náš milý kolega Petr Tomeš již v průběhu zimy zkomponoval hudbu k celému Velikonočnímu melodramu, který jako obvykle spojuje všechny obory. Především právě tanec, dále sólový zpěv, hudební doprovod a mluvené slovo. Dekorace jeviště obstaral výtvarný obor. Videozáznam z Velikonočního představení ZDE.  Fotogalerie ze zkoušky a představení ZDE. Za fotografie z představení děkujeme panu Günterovi Hanischovi. 

V hlavní roli klavír

Klavírní koncert jsme si mohli vychutnat ve čtvrtek 15.2. v kině Jas. Na něm se klavíristé představili nejen jako sólisté ale rovněž jako doprovodní hráči, případně jako členové komorního souboru. Koncert úzce souvisel s nadcházející klavírní a houslovou soutěží. Většinové zastoupení zde měli žáci, kteří se chystají zúčastnit okresního kola v Jablonci 21.2., kde budou bojovat o postup do kola krajského. Smyčcový ekvivalent okresní soutěže proběhne 13.3. u nás v tanvaldské ZUŠ.  

Školní kolo soutěže ZUŠ

Školní kolo soutěže ZUŠ proběhlo v kině Jas v pondělí 12. 2. Svůj soutěžní program zde předvedlo rovnou 15 klavíristů a 2 houslistky. Všechny výkony byly pedagogy i publikem oceněny potleskem, diplomem a postupem do kola okresního. Budeme našim reprezentantům držet palce v dalším soutěžním klání.

Fotogalerie ZDE.

Šťastné a veselé - Vánoční představení v kině

Vyvrcholením našich letošních předvánočních akcí bylo bezesporu představení v kině Jas s názvem "Šťastné a veselé..." V hledišti se sešlo tolik diváků, že zaplnili kino téměř do posledního místečka. Příprava na "vysílání ZUŠ TV" byla intenzivní a náročná, ale vyplatila se. Největší dík patří tvůrcům scénáře - paní ředitelce Petře Jedličkové Šimůnkové a p.uč. Alešovi Filipovi. Skvělé moderátorské výkony předvedli hlasatelka Míša Posejpalová, reportérka Ari Havelková, sporťák Ondřej Kolman, rosnička Zuzana Kroutilová, "Dvořák a Bohdalka" v podání Aleše Filipa a Zuzky Schořovské a samozřejmě všichni účinkující. Záznam představení můžete shlédnout zde: PRVNÍ ČÁST, DRUHÁ ČÁST - TanvaldVarieté

Fotogalerie a videa ZDE. Za fotografie a videa moc děkujeme paní Vladimíře Koďouskové a panu Günterovi Hanischovi!

Adventní koncerty sborů

Všechny sbory naší ZUŠky, tedy Hlásky, Melodia a Sen, mají za sebou sérii koncertů v kostelích tanvaldska, přičemž Melodiu ještě čeká Vánoční svařák. Děti a jejich vyučující se tohoto tradičního předvánočního úkolu zhostili se vší zodpovědností a radostí z blížících se svátků. Koncerty sborů jsou každoročně hojně navštěvované a výkony dětí odměněné nadšeným potleskem posluchačů. Velký dík patří především paním učitelkám Zuzaně Schořovské a Markétě Demartini. Videogalerie ZDE. Záznam celého koncertu na Šumburku ZDE.

Sbor Melodia ve Wittichenau

V sobotu 9.12. zazpíval sbor Melodia pod vedením p.uč. Zuzky Schořovské a za doprovodu p.uč. Anety Hlubučkové na Vánočních trzích ve Wittichenau. Nálada byla po celý den skvělá, děti si výlet náramně užily a za své vystoupení sklidily zasloužený potlesk. Fotogalerie ZDE.

Adventní vystoupení a koncerty ZUŠ

Slavnostní otevření budovy Komenského 301

Základní umělecká škola Tanvald slavnostně otevřela budovu výtvarného a tanečního (nově i hudebního) oboru po kompletní rekonstrukci v Komenského ulici č. 301 ve středu 29.11. 2023. Pozvánka ZDE. 

Reportáž ze Slavnostního otevření ZDE.

Slavnost začala fanfárami žesťů před budovou školy a pokračovala uvnitř prohlídkou a vystoupením souborů ZUŠ. Uvnitř návštěvníky čekal slavnostní raut.

Soubory ZUŠ Tanvald v České Lípě

Školní orchestr Nesešlí pod vedením pana učitele Aleše Filipa a Saxofonový kvartet (kvintet) pana učitele Míly Šprengra se zúčastnili Večera s Jazzovou farmou v České Lípě. Před širokým swingu -  milovným publikem tak skvěle reprezentovali ZUŠ Tanvald. 

Fotogalerie z koncertu ZDE.

Stávka pracovníků školství - připojujeme se

Oznámení - rodiče2.pdf

Autorské představení Dušičky

Ve čtvrtek 2.11. 2023 jsme uctili listopadový svátek Dušiček autorským melodramem Petra Tomeše v kostele sv.Františka z Assisi na Šumburku. Povznášející hudbu Petr zkomponoval na texty Mariky Tringelové a Martiny Křížové. Mluveného slova se ujal pan Zdeněk Rakušan. Sólové party nastudovaly Adriana Šimková a p.uč. Zuzka Schořovská, pod jejímž vedením vystoupil i  sbor Melodia. Doprovázeli vyučující a hosté ZUŠ. O dušičkovou atmosféru se postarali žáci výtvarného oboru a studenti Akademie. Odkaz na video na youtube ZDE.

Taneční sál

Pro tanečníky

Výuka v tanečním oboru již od pondělí 16.10. také v novém!

Žáci výtvarného a hudebního oboru se již týden těší z nových prostor a nyní v nově zrekonstruované budově v Komenského ulici zprovozňujeme i TANEČNÍ SÁL! Pouze ve čtvrtek 19.10. proběhne v sále ještě oprava speciální podlahové krytiny pro tanečníky, tak se výuka přesune do učebny HN, stejně jako v týdnu minulém.

Stále prosíme rodiče o velkou opatrnost v nové budově z důvodu dokončovacích prací.       

Nové učebny v budově TO a VO v Komenského ulici již fungují.

učebna výtvarného oboru

učebna hry na akordeon

učebna hry na klavír

učebna hry na trubku

Modré strunky opět zabodovaly

V jizerskohorské soutěži trampských, folkových a country kapel Jizerská nota v dětské kategorii letos zvítězily a do vyššího kola postoupily Modré strunky!! Kapelu složenou ze žáků ZUŠ Tanvald a ZUŠ Liberec vede pan uč. Jaroslav Žanta. Fotografie z akce najdete ZDE.

Podrobnosti o soutěži najdete ZDE.

Brzy otevřeme!

Nově zrekonstruovaná budova tanečního a výtvarného oboru těsně před otevřením! 

Už se nemůžeme dočkat! Interiéry jsou krásné. Kromě tanečního sálu a výtvarných ateliérů se do budovy vejde i 5 hudebních tříd.

Společné fotografování byla velká zábava.

Za fotografie děkujeme

panu Mgr. Antonínu Bělonožníkovi.

Slunovrat - repríza v Plavech

Autorské představení Slunovrat, které slavilo úspěch na konci minulého školního roku, jsme se rozhodli uvést v život ještě jednou na pódiu sokolovny v Plavech. Celý záznam představení, který pro nás natočilo Videostudio Sebastián, si můžete pustit ZDE.

Představení, ve kterém účinkují tanečníci, sboroví zpěváci a školní kantorská kapela, napsal Petr Tomeš, choreografii vytvořila Pavlína Dědková, na textech spolupracovaly Martina Křížová a Ivana Němcová, sbory vedla Zuzana Schořovská.

Tanvaldské slavnosti

V sobotu 9.9. jsme se na Tanvaldských slavnostech setkali i s vystupujícími z řad žáků ZUŠ. Velký dík patří všem dětem i vyučujícím, kteří se v krátkém čase na začátku školního roku dokázali seskupit a veřejně vystoupit. Na krytém pódiu tanvaldské Kotliny za horkého slunečného poledne vystoupily taneční skupiny z Jos.Dolu i Tanvaldu (p.uč. Dědková), sbor Melodia (p.uč. Schořovská a Hlubučková), hudební skupina Nesešlí pod vedením p.uč. Filipa, a ze "stáje" p.uč. Žanty pak skupiny Struníci, Modré strunky, Listí a vedle dětí i banjoví matadoři Bizoni. Fotografie z akce si můžete prohlédnoust ZDE.

Rozvrhy HN.pdf

Další zajímavé události, akce a zajímavosti minulých školních let najdete v sekci Události let minulých

Některé ukázky tvorby našich žáků na YouTube:

Dušičky na Šumburku 2023

Slunovrat v Plavech 2023

České Vánoce 2022

Dvě adventní písně        2021

Vánoční koncert pěveckých sborů HLÁSKY, MELODIA A SEN 2021

         Světové Vánoce            aneb cesta do Betléma 2021

PŘED KAMEROU aneb Vánoční dárek ZUŠ Tanvald 2020

Třídní přehrávky ze školního roku 2020/2021 naleznete ZDE