ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA TANVALD

Aktuálně:

Adventní vystoupení a koncerty ZUŠ

Slavnostní otevření budovy Komenského 301

Základní umělecká škola Tanvald slavnostně otevřela budovu výtvarného a tanečního (nově i hudebního) oboru po kompletní rekonstrukci v Komenského ulici č. 301 ve středu 29.11. 2023. Pozvánka ZDE. 

Reportáž ze Slavnostního otevření ZDE.

Slavnost začala fanfárami žesťů před budovou školy a pokračovala uvnitř prohlídkou a vystoupením souborů ZUŠ. Uvnitř návštěvníky čekal slavnostní raut.

Soubory ZUŠ Tanvald v České Lípě

Školní orchestr Nesešlí pod vedením pana učitele Aleše Filipa a Saxofonový kvartet (kvintet) pana učitele Míly Šprengra se zúčastnili Večera s Jazzovou farmou v České Lípě. Před širokým swingu -  milovným publikem tak skvěle reprezentovali ZUŠ Tanvald. 

Fotogalerie z koncertu ZDE.

Stávka pracovníků školství - připojujeme se

Oznámení - rodiče2.pdf

Autorské představení Dušičky

Ve čtvrtek 2.11. 2023 jsme uctili listopadový svátek Dušiček autorským melodramem Petra Tomeše v kostele sv.Františka z Assisi na Šumburku. Povznášející hudbu Petr zkomponoval na texty Mariky Tringelové a Martiny Křížové. Mluveného slova se ujal pan Zdeněk Rakušan. Sólové party nastudovaly Adriana Šimková a p.uč. Zuzka Schořovská, pod jejímž vedením vystoupil i  sbor Melodia. Doprovázeli vyučující a hosté ZUŠ. O dušičkovou atmosféru se postarali žáci výtvarného oboru a studenti Akademie. Odkaz na video na youtube ZDE.

Taneční sál

Pro tanečníky

Výuka v tanečním oboru již od pondělí 16.10. také v novém!

Žáci výtvarného a hudebního oboru se již týden těší z nových prostor a nyní v nově zrekonstruované budově v Komenského ulici zprovozňujeme i TANEČNÍ SÁL! Pouze ve čtvrtek 19.10. proběhne v sále ještě oprava speciální podlahové krytiny pro tanečníky, tak se výuka přesune do učebny HN, stejně jako v týdnu minulém.

Stále prosíme rodiče o velkou opatrnost v nové budově z důvodu dokončovacích prací.       

Nové učebny v budově TO a VO v Komenského ulici již fungují.

učebna výtvarného oboru

učebna hry na akordeon

učebna hry na klavír

učebna hry na trubku

Modré strunky opět zabodovaly

V jizerskohorské soutěži trampských, folkových a country kapel Jizerská nota v dětské kategorii letos zvítězily a do vyššího kola postoupily Modré strunky!! Kapelu složenou ze žáků ZUŠ Tanvald a ZUŠ Liberec vede pan uč. Jaroslav Žanta. Fotografie z akce najdete ZDE.

Podrobnosti o soutěži najdete ZDE.

Brzy otevřeme!

Nově zrekonstruovaná budova tanečního a výtvarného oboru těsně před otevřením! 

Už se nemůžeme dočkat! Interiéry jsou krásné. Kromě tanečního sálu a výtvarných ateliérů se do budovy vejde i 5 hudebních tříd.

Společné fotografování byla velká zábava.

Za fotografie děkujeme

panu Mgr. Antonínu Bělonožníkovi.

Slunovrat - repríza v Plavech

Autorské představení Slunovrat, které slavilo úspěch na konci minulého školního roku, jsme se rozhodli uvést v život ještě jednou na pódiu sokolovny v Plavech. Celý záznam představení, který pro nás natočilo Videostudio Sebastián, si můžete pustit ZDE.

Představení, ve kterém účinkují tanečníci, sboroví zpěváci a školní kantorská kapela, napsal Petr Tomeš, choreografii vytvořila Pavlína Dědková, na textech spolupracovaly Martina Křížová a Ivana Němcová, sbory vedla Zuzana Schořovská.

Tanvaldské slavnosti

V sobotu 9.9. jsme se na Tanvaldských slavnostech setkali i s vystupujícími z řad žáků ZUŠ. Velký dík patří všem dětem i vyučujícím, kteří se v krátkém čase na začátku školního roku dokázali seskupit a veřejně vystoupit. Na krytém pódiu tanvaldské Kotliny za horkého slunečného poledne vystoupily taneční skupiny z Jos.Dolu i Tanvaldu (p.uč. Dědková), sbor Melodia (p.uč. Schořovská a Hlubučková), hudební skupina Nesešlí pod vedením p.uč. Filipa, a ze "stáje" p.uč. Žanty pak skupiny Struníci, Modré strunky, Listí a vedle dětí i banjoví matadoři Bizoni. Fotografie z akce si můžete prohlédnoust ZDE.

Rozvrhy HN.pdf

Závěrečná představení tanečníků a sborů

Tanečním skupinám všech ročníků a poboček patřilo jeviště kina Jas ve čtvrtek 8.6. Závěrečný koncert hudebního oboru se uskutečnil v úterý 13.6. (upoutávka a plakát níže). Premiéra kombinovaného představení SLUNOVRAT, ve kterém se představili tanečníci, sbory a kantorský doprovodný orchestr a pro který složil hudbu Petr Tomeš, jsme uvedli ve čtvrtek 22.6. Přímý odkaz na záznam představení SLUNOVRAT je ZDE. 

Fotogalerie pana Antonína Bělonožníka ZDE. Děkujeme!

Výtvarníci vystavují svá díla v kině Jas od 7.6. do 31.8.

Závěrečný koncert hudebního oboru

V měsíci červnu jsme si užili tři závěrečná představení všech oborů a také výstavu prací našich mladých výtvarníků. Všechny počiny považujeme za vrchol naší celoroční práce. 

V městském kině Jas jste si mohli poslechnout nejlepší sólisty a hudební uskupení v úterý 13.6. Tanečníkům patřil kinosál ve čtvrtek 8.6., upoutávka výše. Kombinované představení SLUNOVRAT bylo uvedeno ve čtvrtek 22.6. (plakát a info též výše, odkaz na záznam ZDE). Výtvarníci vystavují svá díla v kině Jas od 7.6. do 31.8.

Jarní koncerty a akce ZUŠ v datech

V hlavní roli klavír - koncert v kině JAS, úterý 4.4. v 17,30

Žákovský koncert - úterý 18.4. v 17 h v sále ZUŠ

Zahájení THJ - vernisáž a vystoupení ZUŠ, pátek 28.4. v 18,30, kino JAS

Výjezd do Wittichenau - vystoupení ZUŠ v Německu, sobota 6.5.

Den matek Maják - vystoupení ZUŠ, středa 10.5. v 16 hodin

2. koncert THJ - vystoupení ZUŠ před koncertem, pátek 12.5. v 19h, kino JAS

Den matek v Desné - vystoupení ZUŠ v KD Sklář, neděle 14.5. ve 14 hodin

Žákovský koncert - středa 17.5. v 17 h v sále ZUŠ (změna času možná)

3. koncert THJ - vystoupení ZUŠ před koncertem, pátek 19.5. v 19h, kino JAS

Výročí zasazení lípy Olgy Havlové - vystoupení sborů, sobota 20.5. ve 14h, Příchovice, U Čápa

Večer filmových a muzikálových melodií - koncert v kině JAS, čtvrtek 25.5., v 17,30

Návštěva dětí z MŠ v ZUŠ - představení všech oborů pro nejmenší, úterý 30.5., prostory ZUŠ

4. koncert THJ - vystoupení učitelů ZUŠ před koncertem, pátek 2.6., 19h, kostel Šumburk

Závěrečné představení Tanečního oboru - kino JAS, čtvrtek 8.6.

Vystoupení v rámci Spanilé jízdy Járy Cimrmana - neděle 11.6., kostel Šumburk, 11 a 13h

Záverečný koncert Hudebního oboru - kino JAS, úterý 13.6.

Slunovrat - kombinované představení, kino JAS, čtvrtek 22.6. v 18 hodin

Filmový koncert

Večer filmových a muzikálových melodií, tak se jmenoval nový projekt naší Základní umělecké školy. Žáci hudebního a tanečního oddělení se zde představili přesně tak, jak si prostředí kina Jas žádá! V melodiích filmů a muzikálů stříbrného plátna! Ve čtvrtek 25.5. v dopoledních hodinách proběhla dvě zkrácená představení pro žáky tanvaldských základních škol, večer v 17,30 potom program plné velikosti pro rodiče a veřejnost. Fotogalerie pana Antonína Bělonožníka na Našem Jablonecku ZDE.

Rekonstrukce budovy ZUŠ v Komenského ulici

V pondělí 9.5. 2022 byla zahájena dlouho očekávaná rozsáhlá rekonstrukce budovy výtvarného a tanečního oboru, která by měla být dokončena v říjnu 2023. Došlo tedy ke kompletnímu vystěhování a přesunutí výuky. 

Taneční obor se nyní vyučuje v budově ZŠ Masarykova Tanvald, Výtvarný obor v budově Gymnázia Tanvald. Bližší informace sdělí paní učitelka Pavlína Dědková (tel. 775 557 112) a Hana Prechtlová      (tel. 775 557 113). 

Další zajímavé události, akce a zajímavosti minulých školních let najdete v sekci Události let minulých

Některé ukázky tvorby našich žáků na YouTube:

Dušičky na Šumburku 2023

Slunovrat v Plavech 2023

České Vánoce 2022

Dvě adventní písně        2021

Vánoční koncert pěveckých sborů HLÁSKY, MELODIA A SEN 2021

         Světové Vánoce            aneb cesta do Betléma 2021

PŘED KAMEROU aneb Vánoční dárek ZUŠ Tanvald 2020

Třídní přehrávky ze školního roku 2020/2021 naleznete ZDE