ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA TANVALD

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Aktuálně:

Přijímání nových žáků na příští školní rok máme přichystáno na dny 13.6. - 16. 6. 2022 v odpoledních hodinách ( 14-17 h)

Zápis do všech oborů (hudební, taneční, výtvarný) bude probíhat v budově ZUŠ, Školní 351, Tanvald.

Telefon pro hudební obor: 775 557 121, taneční obor: 775 557 112, výtvarný obor: 775 557 113

Přihláška pro školní rok 2022/2023 je ke stažení ZDE

Připravované akce na závěr školního roku

Měsíc červen bude nabitý koncerty, akcemi a představeními.

  • Ve čtvrtek 2.6. přivítáme v naší škole děti z mateřských škol, je pro ně připraveno vystoupení žáků a prohlídka všech tříd a oborů.

  • V pátek 3.6. vystoupí náš Big Band v Domově důchodců ve Velkých Hamrech.

  • Úterý 7.6. bude patřit absolventům ZUŠ, žáci posledních ročníků zahrají od 18ti hodin v kině Jas.

  • Cimrmanovský víkend budou doprovázet naše sbory Hlásky a Melodia. V sobotu 11.6. ve 13h zazpívají v Příchovicích U Čápa a v neděli 12.6. před kostelem na Šumburku.

  • Taneční obor vás pozve v úterý 14.6. na své závěrečné představení do kina Jas.

  • Ve středu 15.6. v 18h v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku vystoupí pěvecké sbory.

  • Ve čtvrtek 16.6. se vypraví Big Band na svůj koncert do Prahy.

  • Celé úterý 21.6. opanuje ZUŠka v Závěrečném představení kinosál Jas a to od časného rána. Dopoledne bude věnováno dětem z tanvadských a hamerských ZŠ, večer v 18h pak rodičům a široké veřejnosti. V rámci představení se můžete těšit na hranou a zpívanou pohádku v kulisách vyrobených dětmi z výtvarného oboru.

  • V koncertním sále ZUŠ proběhne 22.6. v 17h poslední žákovský večírek

  • a tamtéž 28.6. Koncert seniorů.

Tanvaldský komorní orchestr je nedávno založené sdružení muzikantů, amatérů i profesionálů z řad pedagogů okolních ZUŠ, a především nadšenců orchestrální hudby. Tělesa, které je stále ještě "v plenkách", se ujal zkušený profesionální dirigent s bohatou hráčskou i dirigentskou praxí, člen orchestru divadla F. X. Šaldy, úspěšný pedagog ZUŠ Liberec a dlouholetý dirigent Podkrkonošského symfonického orchestru, pan Graziano Sanvito.

První koncert se uskutečnil ve čtvrtek 19. 5. 2022 v kině Jas Tanvald. Na koncertě byl panem starostou Mgr. Vladimírem Vyhnálkem slavnostně předán dar od Města Tanvald Základní umělecké škole - Toyota ProAce Verso. Dar převzala paní ředitelka Mgr. Petra Šimůnková Jedličková. Fotogalerie z koncertu od Antonína Bělonožníka ZDE.

Rekonstrukce budovy ZUŠ v Komenského ulici

V pondělí 9.5. 2022 byla zahájena dlouho očekávaná rozsáhlá rekonstrukce budovy výtvarného a tanečního oboru, která by měla být dokončena v říjnu 2023. Došlo tedy ke kompletnímu vystěhování a přesunutí výuky.

Taneční obor se nyní vyučuje v budově ZŠ Masarykova Tanvald, Výtvarný obor v budově Gymnázia Tanvald. Bližší informace sdělí paní učitelka Pavlína Dědková ( tel. 775 557 112 ) a Hana Prechtlová ( tel. 775 557 113 ).

Žáci ZUŠ koncertovali pro seniory v Tanvaldě a Velkých Hamrech

Vybraní žáci ZUŠ minulý týden ve středu navštívili se svými kantory a paní ředitelkou Domov důchodců ve Velkých Hamrech a ve čtvrtek zahráli pro tanvaldské seniory Domova s pečovatelskou službou v komunitním centru Maják. Na malých koncertech panovala milá atmosféra a děti udělaly všem babičkám a dědečkům velkou radost!

Obrázky z fotoaparátu Antonína Bělonožníka si můžete prohlédnout ZDE.

THJ 2022 - leták A5 koncerty.pdf

Tanvaldské hudební jaro je zde.

Po dvouleté přestávce, kdy byly některé koncerty jen zprostředkované pomocí techniky, opět na svou tradici navazuje mezinárodní tanvaldský festival Tanvaldské hudební jaro.

V cyklu koncertů se představí profesionální hudebníci v pestře sestaveném programu, takže si na své přijdou milovníci klasické hudby, jazzu i středověké poezie. V úvodu každého koncertu se tradičně představí nejlepší žáci ZUŠ.

Program žákovských předvystoupení najdete ZDE. Fotogalerie vystoupení ZUŠ ZDE.

Krajská kola soutěže ZUŠ

Krajská kola soutěží ZUŠ již bývají na vysoké umělecké úrovni. Utkáváme se zde s velkými kulturními městy jako je Liberec, Turnov, Semily, Jablonec, Česká Lípa... Přesto se naši žáci v krajských soutěžích neztratili a přivezli do Tanvaldu cenná umístění. Flétnistky Nikola Balatková a Michaela Schořovská získaly obě v Liberci první cenu. Zpěvačky Anna Holcová a Valerie Šilhánová se v Turnově umístily na stříbrné pozici a František Štěpán získal zlatou! Krajské kolo hráčů na bicí nástroje organizovala naše ZUŠ Tanvald a bylo nám velkou ctí, že přísná porota ocenila Votěcha Duchka i Jakuba Káninského prvním místem! Naše tanečnice podaly v divadle v Jablonci skvělý výkon, bohužel na vítězné liberecké a jablonecké soubory nedosáhly.

Gratulujeme všem odvážným žákům a děkujeme jim i jejich učitelům (p.uč. Žantové Růtové, p.uč. Schořovské, p.uč. Dědkové, p.učiteli Šnajdrovi a p.uč. Jeníčkovi) bez ohledu na umístění za jejich poctivou a trpělivou práci při přípravě na soutěž a výtečnou reprezentaci ZUŠ Tanvald!

Okresní kola soutěže ZUŠ

Jarní období života uměleckých škol bývá za normálních okolností vždy věnováno soutěžím žáků vybraných oddělení ZUŠ. Minulé dva roky cyklus soutěží přerušila pandemická opatření, ale letoškem se začínají zvyklosti škol vracet do normálu. Naše škola letos organizuje celkem dvě soutěžní kola, na okresní i krajské úrovni. V již proběhnutých soutěžích se mohou pochlubit prvními místy a postupy do krajských kol flétnistky Nikola Balatková a Michaela Schořovská, zpěváci František Štěpán, Anna Holcová a Valerie Šilhánová a bicisté Jakub Káninský a Vojtěch Duchek. V taneční přehlídce se umístily ve zlatém pásmu a postoupily do kraje obě soutěžící taneční skupiny, mladší děvčata s choreografií Agenti a starší dívky s choreografií You Say. Druhá stříbrná místa získaly zpěvačky Adéla Šťastná a Anna Novotná, a rovněž flétnistky Anežka Koldovská, Martina Beerová a Tereza Sedláčková. Gratulujeme!

SVĚTOVÉ VÁNOCE … aneb cesta do Betléma.mp4SVĚTOVÉ VÁNOCE ... aneb cesta do Betléma
Vánoční koncert pěveckých sborů Hlásky, Melodia a Sen
Dvě adventní písně

Rozvrh Hudebních nauk pro školní rok 2021/2022

Hudební nauky 2021/2022

Třídní přehrávky ze školního roku 2020/2021 naleznete ZDE